www.vcdexhibit.com

TRACK10 sergisi bugün santralistanbul E1-101’de açıldı. Sergide, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri tarafından geçtiğimiz yıl içinde üretilen işlerden geniş bir seçki sunuluyor. 9 Eylül 2011’e kadar açık kalacak sergi, tüm teknik ve organizasyon yapısı da dahil olmak üzere, bütünüyle öğrenciler tarafından hazırlandı. 2001 yılından bu yana düzenlenen ve şimdiye kadar Ağ (Network), Uçuş (Flying), Derinlik (Depth), Roket Bilimi (Rocket Science), Sıkıştırma (Compression), Yerleştirme (Implant), Temas (Taction),  Verilerin Parçalara Ayrılması (Data Fragmentation), Hata (Error) gibi farklı kavramlar çerçevesinde öğrenci işlerini bir araya getiren ve bunları her yıl bünyesinde araştırıp geliştirdiği yeni bir kullanıcı arayüzü ile sunan Track sergisinin bu yılki teması Örüntü (Pattern) olarak belirlendi.

Biçim ve renk, çevremizdeki nesneleri görsel olarak algılama ve ayrıştırmada faydalandığımız en temel özelliklerdir. TRACK10 bu seneki temasıyla örüntünün de aynı ölçüde önemli bir etken olduğunu hatırlatmakla beraber; içinde farklı düzenlemeler barındırarak, nesneler hakkında biçim veya rengin ötesinde bilgi sunduğunu öneriyor. Bu önerme etrafında hazırlanan TRACK10 sergisi, öğrenci işlerini kültürel, profesyonel ve akademik çevrelerin değerlendirmesine sunuyor.

Kuruldukları günden bu yana Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri, tasarım ve görsel sanatlar alanında yeni medya teknolojilerinin, yaratım, sunum ve korunum süreçlerinde kullanılmasını destekliyor. Geçtiğimiz yıl TRACK/09’da, katılımcıların beden hareketleri aracılığıyla işleri izleyebilmelerine olanak sağlayan arayüz tasarımı kullanılmıştı. TRACK10’da aynı arayüz geliştirilerek katılımcıların tekrar kullanımına sunuluyor. Son on yıl boyunca hem kültür sanat izleyicileri, hem de teknoloji geliştiren uluslararası firmalar ve akademik çevreler tarafından izlenen Track sergisi bu yıl da aynı ilgiyi bekliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s